Repertuar

piątek

słowo wstępne

          Już po raz 16. będziemy mieli w Polkowicach możliwość przeżywania niezwykłej uczty duchowej, jaką są koncerty w ramach Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej „Errantia Musica”. To wydarzenie na stałe wpisało się do kalendarza polkowickich wydarzeń kulturalnych i zajmuje w nim bardzo ważne miejsce.
           Organizatorzy, jak zawsze zadbali o to, by wystąpili u nas artyści najwyższych lotów, gwarantujący niezapomniane doznania artystyczne. Wszystkich melomanów zapraszam do uczestnictwa w wyjątkowych koncertach, które z całą pewnością zostaną zapamiętane na długo.
        Zapraszam do udziału w XVI Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej „Errantia Musica”.

Wiesław Wabik
Burmistrz Polkowic

          Szanowni Państwo

           po raz kolejny mam przyjemność zaprosić na koncerty muzyki klasycznej w naszym mieście, czyli Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej ERRANTIA MUSICA. Przez piętnaście lat, przyciągał do siebie miłośników muzyki pięknej i mądrej. Będzie nam niezmiernie miło jeśli i w tym roku zechcą nam Państwo towarzyszyć w tych chwilach radości, wzruszenia i zadumy.

           Tegoroczną, XVI edycję Festiwalu otworzy duet akordeonowy - Amalgalis Duo. Absolwenci Akademii Muzycznej w Katowicach przeniosą nas do XX wieku za sprawą barokowych i romantycznych kompozycji, choć
z folkowo-współczesnymi elementami. Obok akordeonu swymi dźwiękami zaczaruje nas również gitara, a to za sprawą zespołu Erlendis Quartet. Wysłuchamy kompozycji dedykowanych wprost na kwartet gitarowy, a także opracowań arcydzieł muzyki klasycznej i utworów współczesnych.

           Kolejny dzień rozpocznie się podróżą od baroku do współczesności wraz z trio stroikowym Reed Connection, czyli solistami Filharmonii Zielonogórskiej. W podróż do Hiszpanii przeniesie nas Jacaras, zespół absolwentów Akademii Muzycznej współpracujący z wrocławskimi muzykami. Wykonają tańce i pieśni hiszpańskiego baroku, a dźwiękom towarzyszyć będzie piękny wokal Julietty Gonzalez-Springer meksykańskiego pochodzenia.

           Tradycyjnie festiwalowe wydawnictwa zdobione są grafikami Mistrza Jana Kantego Pawluśkiewicza, którego wystawa «Dumny kurnik – „Prężne kury kruszą mury”» połączona z wernisażem, poprzedzi tegoroczny Festiwal. Po wernisażu, na jednej z kamienic polkowickiego rynku wyświetlony zostanie film o twórczości Artysty.

           W tym roku ze względu na remont Kościoła p.w. Świętego Michała oraz Auli Forum koncerty realizowane będą w polkowickim kinie.

           Z nadzieją na spotkanie podczas wieczornych koncertów Serdecznie Państwa zapraszam przekonany, że tegoroczny program Was zachwyci.

 

Andrzej Wierdak
Dyrektor Polkowickiego Centrum Animacji

organizator

Kontakt

Dyrektor Artystyczny

Andrzej Wierdak
e-mail: dyrektor@pca.pl

Polkowickie Centrum Animacji

Szczegółowe informacje i rezerwacja biletów
pod numerem: 76 746 88 14
lub e-mail: ksiegowosc@pca.pl

www.pca.pl

    14. FMOiK

Bilety

Bilety w cenie 1 zł/dzień do nabycia w kasach: Ośrodka Kultury (ul. Skalników 4), Galerii „Rynek 26”,
Kina (ul. Dąbrowskiego 1) oraz w kasie przed wejściem na wydarzenie.

Patronat