Erlendis Quartet

Anna Chorążyczewska
Adrian Furmankiewicz
Wojciech Jurkiewicz
Karol Mruk

Erlendis Quartet powstał w 2013 roku na Akademii Muzycznej w Poznaniu, gdzie Ania, Adrian, Karol i Wojtek studiowali pod kierunkiem Łukasza Kuropaczewskiego. W rok po założeniu zespołu, do grona jego pedagogów dołączył Karol Marianowski, wiolonczelista Meccore String Quartet.

W latach 2015-2017 członkowie Erlendis Quartet studiowali w Królewskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze na podyplomowych studiach z zakresu muzyki kameralnej. Opiekunami zespołu byli Jesper Sivebaek (Scandinavian Guitar Duo) oraz Tim Frederiksen (były prymariusz Danish String Quartet). Zespół ukończył studia w listopadzie 2017 roku, uzyskując najwyższą ocenę.

Przez lata swoich studiów muzycy Erlendis Quartet pobierali lekcje z członkami wybitnych zespołów kameralnych, takich jak Artemis Quartet, Belcea Quartet, Vogler Quartet, Faure Quartet, Lafayette String Quartet, Berlin Piano Trio oraz z artystami legendarnych wytwórni jak Deutsche Gramophone lub EMI.

Porozumienie na scenie, operowanie szeroką skalą dynamiczną oraz emocjonalne i precyzyjne interpretacje stały się cechami rozpoznawczymi zespołu. Dzielenie się pasją do muzyki jest nadrzędnym celem wszystkich artystycznych podróży po świecie.

Program koncertu:

Georges Bizet – Suita z opery Carmen
Georges Bizet – cz. II Habanera, cz. IV Torreadorzy, cz. VI Taniec cygański
Astor Piazzolla – Fuga y Misterio
Wolfgang Amadeus Mozart – Divertimento D-dur
Dimitrij Szostakowicz – Polka z baletu „Złoty wiek”
Ernesto Lecuona – Suita Andaluzyjska - cz. I Cordoba, cz. IV Gitanerias,VI Malagueña