Paweł Zagańczyk

Absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, którą ukończył z wyróżnieniem w klasie akordeonu prof. Krzysztofa Olczaka. Laureat ponad dwudziestu konkursów akordeonowych. Występuje w Polsce i Europie – na Litwie, w Austrii, Słowacji, Chorwacji, Estonii, Finlandii, Szwecji, Niemczech, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Paweł Zagańczyk koncertuje też na bandoneonie z niemieckiej manufaktury Uwe Hartenhauera.

Zdobył wiele branżowych nagród, m.in. Nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury i jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Pomorskiego, Prezydenta Miasta Gdańska, Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.

Działalność pedagogiczną Pawła Zagańczyka otwierają sukcesy wychowanków na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych – jest adiunktem w gdańskiej Akademii Muzycznej oraz wykładowcą na warsztatach akordeonowych w Seili (Finlandia) oraz Wejherowie (Polska). Autor pracy doktorskiej, która przedstawia historię tanga.

Program:

Richard Galliano – Tango pour Claude
Astor Piazzolla – Oblivion
Gerardo Matos Rodriguez – La cumparsita
Astor Piazzolla – Libertango
Jukka Tiensuu – Fantango
Erik Satie – Tango
Igor Strawiński – Tango 1940
Krzysztof Olczak – Accotango
Astor Piazzolla – S`il vous plait