Repertuar

piątek

słowo wstępne

Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej „Errantia Musica” doczekał się pięknego jubileuszu. Po raz 15.
w wyjątkowy, jesienny klimat wprowadzą polkowiczan dźwięki wybornej muzyki najwyższej klasy artystów. To wspaniałe wydarzenie zyskało renomę w obrębie Zagłębia Miedziowego i jest cenione przez miłośników muzyki klasycznej z całego Dolnego Śląska.
Na tegoroczny program składają się występy wybitnych wykonawców, którzy zachwycą publiczność niezwykłymi popisami instrumentalnymi.
Wszystkich polkowiczan serdecznie zapraszam do uczestniczenia w wyjątkowych fascynujących, najwyższych lotów koncertach, które bez wątpienia pozostaną w Państwa pamięci przez długi czas.

Wiesław Wabik
Burmistrz Polkowic

Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej obchodzi w tym roku swój jubileusz. Przez czternaście ostatnich lat raczyliśmy Państwa muzyką piękną, mądrą i szlachetną. Muzyką, która, jak w tytule naszego festiwalu – ERRANTIA MUSICA, zabiera nas w niezwykłą podróż i skłania do ciągłych poszukiwań. Muzyką, która przywołuje wspomnienia o czasach i kompozytorach, rozbudza w nas marzenia.

Tak będzie również i tym razem, choć ta edycja wydaje nam się szczególnie niezwykła. Po raz pierwszy bowiem koncerty odbywać się będą w Auli, którą chcemy zamienić w salę koncertową.

Gościć będziemy niezwykłych Wykonawców: wspaniałą skrzypaczkę Chanelle Bednarczyk studiującą obecnie
w Wiedniu, która w swoim recitalu zaproponowała dzieła takich kompozytorów, jak Bach, Paganini, Wieniawski czy Chopin; Pawła Zagańczyka – znakomitego akordeonistę, który zabierze nas w klimaty tanga za sprawą dzieł Richarda Galliano czy Astora Piazzoli. Festiwalowy wieczór zwieńczy koncert Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus pod batutą Anny Duczmal-Mróz dziełami m.in. Karola Szymanowskiego, Mikołaja Góreckiego
i Antonina Dvoraka.

I tak oto spełniają się marzenia, bo chcieliśmy stworzyć Festiwal, marzyliśmy, aby trwał co najmniej 15 lat, chcieliśmy gościć Orkiestrę Amadeus. Dziś to wszystko przed Państwem okraszone dostojnością i niezwykłym wykonaniem.
Przy tej znakomitej okazji chciałbym podziękować moim współpracownikom za zapał i wytrwałość przy organizacji każdej edycji festiwalu.

Do zobaczenia podczas Festiwalu

 

Andrzej Wierdak
Dyrektor Polkowickiego Centrum Animacji

organizator

partner wydarzenia

Kontakt

Dyrektor Artystyczny

Andrzej Wierdak
e-mail: dyrektor@pca.pl

Polkowickie Centrum Animacji

Szczegółowe informacje i rezerwacja biletów
pod numerem: 76 746 88 14
lub e-mail: ksiegowosc@pca.pl

www.pca.pl

    14. FMOiK

Bilety

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach: Ośrodka Kultury (ul. Skalników 4), Galerii "Rynek 26", Kina (ul. Dąbrowskiego 1) oraz w kasie przed wejściem na wydarzenie.

Patronat