Chanelle Bednarczyk

Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w 2004 r. w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku, a następnie ukończyła Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Bielsku-Białej w klasie skrzypiec Józefa Iwanowicza.

Wielokrotnie miała okazję występować jako solistka z Filharmonią Rybnicką. Grała również z Filharmonią Zielonogórską, Lubelską, Berlińską, Rzeszowską, Śląską, a także z Orkiestrą Polskiego Radia w Warszawie oraz z Orkiestrą Kameralną Zamku Britz w Berlinie pod batutą Marka Laycocka.

W czerwcu 2014 r. zdała egzaminy wstępne i została przyjęta na Uniwersytet Muzyki i Sztuki w Wiedniu. Obecnie jest studentką tej uczelni w klasie prof. Edwarda Zienkowskiego.

Chanelle Bednarczyk została najmłodszą finalistką konkursu Młody Muzyk Roku 2009. Jest zdobywczynią licznych nagród i wyróżnień, m.in. 1. Nagrody na Międzynarodowym Konkursie im. Andrea Postacchini'ego (Włochy, 2011), Grand Prix na Ogólnoinstrumentalnym Konkursie im. Prof. Dichlera w Wiedniu (Austria, 2012) czy 1. Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym w Hong Kongu (2014).

Program:

Johann Sebastian Bach – Siciliana & Presto z I Sonaty g-moll
Niccolò Paganini – Kaprys 13
Zdeněk Fibich – Poemat op. 41 nr 4
Karol Lipiński – Kaprys nr 3 op. 29
Henryk Wieniawski – Kujawiak
Henryk Wieniawski – Obertas
Eugène Ysaye – Sonata nr 4 cz. 1
Astor Piazzolla – Tango Etude
Fryderyk Chopin – Nocturn
Grażyna Bacewicz – Kaprys polski